Trend-Setter ; Aziz Sarıyer
Ünlü Türk firması Derin’in şık mobilya seçeneklerinde basit ve sade çizgiler hakim. Etkileyici tasarımcıları arasında Capellini ve Moroso için yaptığı tasarımlarla göze çarpan Aziz Sariyer de bulunmakta. Neredeyse her tür uygulama için kullanılabilecek görsel açıdan oldukça etkileyici mobilya üretiminin yanı sıra futurist malzemeler ve cesur renklerin kullanılması, Derin’in uluslararası platformda modayı belirleyen seçkin firmalar arasındaki konumunu sağlamlaştırmaktadır.
.
TÇMB, Meslek Lisesi Projesiyle Beton Sektöründe Eğitime Ağırlık Veriyor
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği, kuruluşunun 50. yılı etkinlikleri kapsamında, “TÇMB Çimento Yapı Meslek Lisesi” projesini hayata geçiriyor. Mesleki ve teknik eğitim çalışmalarının ülke genelinde yaygınlaştırılıp geliştirilmesine yönelik olarak çimento, beton ve inşaat alanlarında eğitim verecek, yabancı dil öğrenimi olan dört yıllık bir meslek lisesi olarak kurgulanan girişimin mimari projesini, TECE Mimarlık ve DB Mimarlık ortak olarak yürütüyor. Devamı ::
.
Lütfen Kemerlerinizi Bağlayın
14 Haziran’da açılan ve 26 Temmuz’a dek devam eden Türbülanslı Topolojiler sergisi, Marcos Novak’ın İstanbul okumasına ve etkileşimli yerleştirmesine yer veriyor. İlkinde dokunamamayı, ikincisinde ise yapay bir dokunuşu öneren sergi, geceleri İstiklal Caddesi’ndeki performans sanatçılarından birine dönüşüyor. Kaynak:XXI
.
Türk Tasarım Ödülleri Yolda
Başvuruların 15 Ağustos 2008’e kadar devam ettiği Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, Türkiye’de endüstriyel tasarımın değerini yükseltecek yeni bir yarışma. Kaynak:XXI
.
Betonun Gizli Kalmış Performansı; 3. Beton Tasarım Yarışması Sonuçlandı
Türkiye’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve teması “Implicit Performance” (Gizli Kalmış Performans) olarak belirlenen Beton Tasarım Yarışması sonuçlandı.
Devamı ::
.